fine
30°C
29°C
22°C
24 July 2014
0
New
Articles

There has been 0 new or updated articles since your last visit .

    No Articles Available

Weekend Sport fixtures

 - Saturday, 28 April 2012, 00:00

Today

Football

National Stadium: Bank of Valletta Premier League 3pm Qormi-Hamrun S.; 5pm Birkirkara-Hibernians

Victor Tedesco Stadium: Bank of Valletta first division 3pm Vittoriosa S.-Birzebbuga SP; 5.15pm Melita-Zejtun C.

Centenary Stadium: Bank of Valletta third division 1pm Mtarfa-Mgarr; 3pm Fgura U.-Xghajra T.; 5pm Pembroke Ath.-Kalkara.

Charles Abela Stadium: Bank of Valletta third division 3pm Marsascala-Marsa; 5pm Qrendi-St Lucia

Luxol Stadium: Bank of Valletta third division 3pm Mdina K.-Swieqi U.; 5pm Sirens-Ghaxaq

Lija Ground: Swan Amateur FA first division 1.45pm Tarxien AFC-Ta’ Giorni W.; 3.15pm Valletta SP Peugeot-Versity Kasko AFC

Tarxien Ground: Swan Amateur FA KO first round: 1.45pm Lija/Iklin-Fleur-de-Lys; 3.15pm Dingli AMG Parts-Zejtun Waterline AFC

Waterpolo

Tal-Qroqq Pool: Bank of Valletta winter league play-off 5/6th place: 4.30pm Sirens-Marsascala; 5.45pm Semi-final 1 Neptunes-San Giljan; 7pm Semi-final 2 Sliema-Exiles

Handball

University Sports Hall: Women’s Promotion League 12.30pm Kavallieri RS2-La Salle Caccu; Men’s Promotion League 2pm Kavallieri RS2-Aloysians Mercury; 3.30pm Luxol Living Well-Phoenix SC; 5pm La Salle B Kia-La Salle A Proled

Tomorrow

Football

National Stadium: Bank of Valletta Premier League 3pm Marsaxlokk-Mqabba; 5pm Valletta-Sliema W.

Victor Tedesco Stadium: Bank of Valletta first division 3pm Rabat A.-Naxxar L.; 5.15pm Pieta H.-St Andrews

Centenary Stadium: Bank of Valletta second division 3pm St Venera L.-Siggiewi; 5pm Senglea Ath.-Luqa SA

Charles Abela Stadium: Bank of Valletta second division 3pm Gharghur-Mellieha; 5pm Zurrieq-Gzira U.

Luxol Stadium: Bank of Valletta second division 3pm Attard-Msida SJ; 5pm Zebbug R.-San Gwann

Gharghur Ground: Women’s Under 16 KO quarterfinal 9am Naxxar L.-Melita/Pembroke; 10am Mosta-Lija/Iklin; 11am Tarxien R.-Kirkop U.; 12.00 Hamrun S.-Birkirkara

Tarxien Ground: IASC KO quarterfinals 8.15am Luqa J.-Birzebbuga T.; 9.30am Burmarrad AFC-Marsa T. Amateur Cup final 10.45am Msida RS-Rovers Utd.

St Margaret College Ground: MAFA League 9.30am Birkirkara P.-Pieta L.

Basketball

Ta’ Qali: 1pm Men Promotion Pool, Bupa Luxol-Tata Motors Loyola ; 2.45pm MSV Life women’s league final Alyssa Ashley Loyola-Luxol; 4.30pm MSV Life men’s league final 3 A-Z Electronics Athleta-Depiro Mtarfa

Baseball/Softball

Marsa: National League 2pm Devils-Northenders

Cycling

Bahar-ic-Caghaq coast road: 7.30am 20km time-trial

Shooting

Bidnija: 9am Double Trap international Malta Open

Birzebbuga: 10am Trap competition for the Azzopardi trophy

Monday

Football

Centenary Stadium: MFA Youth League 6pm St George’s-Mtarfa; 8pm Naxxar L.-Sliema W.

Charles Abela Stadium: MFA Youth League 6pm Lija A.-Mellieha; 8pm Mosta-Mgarr

Marsaxlokk Ground: MFA Youth League 6pm Birzebbuga SP-Gzira; 8pm Marsaxlokk-Rabat A.

Pembroke Ground: MFA Youth League 6pm Msida SJ-Balzan-8pm Pembroke Ath.-Zebbug R.

St Patrick Ground: MFA Youth League 8pm Fgura U.-Ghaxaq

Victor Tedesco Stadium: MFA Youth League 8pm Hamrun S.-San Gwann

Tuesday 1 May

Football

St Lucia Ground: MFA Youth League 3pm Gudja-Tarxien; 5pm Marsa-Xghajra T.

Siggiewi Ground: MFA Youth League 3pm Zurrieq-Senglea; 5pm Kirkop-St Lucia

St Patrick Ground: MFA Youth League 3pm Kalkara-Dingli S.; 5pm Vittoriosa S.-Mqabba

Victor Tedesco Stadium: MFA Youth League 3pm St Venera L.-Siggiewi

Tarxien Ground: IASC KO quarterfinals 8.30am Senglea Y.-Hamrun L.; 10am Floriana A.-Zurrieq W.

Badminton

St Martin’s College. 10am 41st national championship finals

post the first comment FOR THIS ARTICLE!

Post Comment

Post Comment